Poznej Maroko

Agadir

Město Agadir patří v současné době mezi jednu z nejvyhledávanějších destinací pro dovolenou. Konkrétně bychom, město našli na pobřeží atlantského oceánu, a to zhruba 500 kilometrů jižně od střediska Casablanka. Aktuálně žije v tomto městě zhruba 600 000 obyvatel, převáže tedy Arabů.

Čím však Maroko Agadir dokáže uchvátit turisty, to je cestovní ruch, který v poslední roky zaznamenal výraznou změnu směru. A to hlavně v tom ohledu, že zde vyrostla celá řada velmi luxusních hotelových komplexů. Řada z nich byla také zrekonstruována, nebo vznikla přestavbou těch původních.

Velmi vyhledávaný je Maroko Agadir podobně jako Saidia také pro svou místní pláž, a to hlavně zlatavý písek, který se na ní nachází. Zaujme rovněž svým unikátním půlkruhovým tvarem, který je pro ni charakteristický.

Dovolená v Agadiru

Tím je však dovolená v Agadiru také poměrně charakteristické, a hlavně zajímavé, že v roce 1960 tuto lokalitu postihlo silné zemětřesení, které si kromě lidských životů vyžádalo i řadu škod. A i z toho důvodu tak celé středisko působí pro mnohé poměrně novým dojmem. Přitom původně se jednalo pouze o velmi malou rybářskou vesničku. Rozvoj turistického ruchu měl však vliv na to, že se Maroko Agadir stalo perfektní destinací pro trávení dovolené. Ostatně právě z turistického ruchu zdejší ekonomika také výrazně žije.

Lázně v marockém Agadiru

Lázně v marockém Agadiru

Z celkového pohledu je tak třeba říci, že například na rozdíl od hlavního města Rabat není Maroko Agadir zase tak typickým městem, které by spadalo do typické architektury ostatních měst, které v Maroku jsou. Kde leží se dozvíte v mapa Maroko.

Noční život

Na druhou stranu však potěší hlavně evropského turistu, a to pro bohatý noční život, široké bulváry, a samozřejmě i velké množství toho, co lze během dne, ale samozřejmě i večer a během noci dělat. Koho však dovolená v Agadiru může zklamat, to jsou milovníci památek, jelikož i vlivem zmíněného zemětřesení se jich ve městě dochovalo minimum.

Délka letu z Prahy do Agadiru

Délka letu z letiště v Praze na celé území Tuniska je 3,5 hodiny v průměru. To ovšem znamená že může trvat 3, ale i 4 hodiny.

Aktuální počasí

 

Předpověď počasí na 14 dní

Nikdo Vám s určitostí neřekne, jaké bude v Tunisku počasí za 14 dní a proto je třeba počítat se všemi variantami. Pro první týden lze vycházet z předpovědi online, která je uvedena výše. Případně můžete využít podrobnosti o počasí v Maroku zde.

Mapa online


Agadir
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená