Poznej Maroko

Ambasáda & velvyslanectví

V následujícím článku budeme pojednávat o zahraničním zastoupení České republiky v Maroku. To je důležité v případě, že se se občané naší země dostanou v cizině do neřešitelných problémů.

Ty bývají nejčastěji toho druhu, že v zahraničí ztratí (anebo je jim odcizen) jejich cestovní doklad. Obzvláště v zemích mimo Schengenský prostor (takže i v Maroku) může být toto dosti nepříjemný problém, který vyřeší právě ono zahraniční zastoupení v podobě konzulátu anebo velvyslanectví. Samozřejmě se na něj můžete obrátit i v jiných vážných problémů, jistě vám zde pomohou.

Adresa ambasády

Jako české zastoupení v Maroku působí v současné době velvyslanectví v jeho hlavním městě – Rabatu. Jeho místní název je „Ambassade de la République Tcheque“ a nachází se na následující adrese:

  • 4,5 km, Avenue Mohammed VI, 10, Rue Ait Melloul, Villa Merzaa,
  • Rabat – Souissi, 10000 Rabat
  • B.P. 410

V současné době je jeho vedoucí PaedDr. Michaela Froňková a působnost úřadu není pouze v Maroku, ale poskytují též diplomatické a konzulární služby pro Senegalskou republiku či Mauritánskou islámskou republiku.

Otevírací doba ambasády

Provozní doba pro návštěvu úřadu je v

  • pondělí a pátek, od 7:45 – 16:15 a pak
  • v úterý a čtvrtek od 9:00 – 11:30.

V případě, že byste měli jakýkoliv dotaz, které se týká Maroka (vstupní podmínky, bezpečnost, technické problémy, atd.), můžete se samozřejmě obrátit buď na Ministerstvo zahraničních věcí anebo přímo na Marocké velvyslanectví, které se nachází v Praze, v ulici Mickiewiczova 6, Praha 6, 160 00. Navštívit osobně ho můžete od pondělí do pátku, od 9:00 – 16:00.


Ambasáda & velvyslanectví
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená