Poznej Maroko

Fés v Maroku

Nenajdete v severní Africe více typicky Africké město než je marocký Fés (v arabštině psaný Fás). Jedná se o vnitrozemské město, které patří s téměř milionem obyvatel mezi třetí největší v celém Maroku. Ačkoliv zde není žádné moře, je to cíl velkého množství turistů i cestovatelů, kteří se pohybují v Maroku. Důvodů je několik…

Dovolená Fés

Jelikož zde není moře, nenajdete marocký Fés v nabídkách cestovních agentur. Ovšem z velké většiny letovisek v severním i jižním Maroku se do Fésu pořádají celodenní zájezdy. Turisty sem láká především medina města (tak se nazývá historická část), která je zapsaná na seznam UNESCO.

Polohá Fés

Poloha marockého státu

Poloha marockého státu

Město Fés je ideálním z hlediska polohy, nachází se na hlavním dálničním tahu severního Maroka a je proto velmi dobře dostupný ať už autobusy či půjčeným automobilem. Od hlavního města Rabat leží přibližně 150 km.

Fés – marocký labirynt

Fés je proslulý svými spletitými a neoznačenými uličkami, kde se nejeden turista na chvíli ztratil. Pokud to berete jako dobrodružství, pak se díky tomu můžete dostat na zajímavá zákoutí Maroka. Ovšem pokud pospícháte je třeba si na to dát pozor a případně zaplatit místním pár dinárů, aby Vás navedli správným směrem.

Mapa Fés


Fés v Maroku
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená