Poznej Maroko

Měna & kurz

Vydáno: 20. listopadu 2018

Jaká měna a jediné platné platidlo se používá v Maroku? Kde směnit naše české koruny za marockou měnu nejvýhodněji? Jedna ze základních informací, kterou je nutné si před svou dovolenou zjistit je místní měna. V africkém Maroku je to Marocký dirham,

Více… !

Elektrické zásuvky

Vydáno: 4. listopadu 2018

Jaké zásuvky se používají v Maroku? A budete při své dovolené či cestování potřebovat cestovní adaptér a redukci na Vaše spotřebiče? Informace o elektrických zásuvkách na území Maroka najdete v tomto článku.

číst více… !

Ceny v Maroku

Vydáno: 1. listopadu 2018

Jaké ceny zboží i potravin můžete očekávat v Dubaji? Přestože je Maroko relativně chudou zemí (dle tabulky s výší HDP pro jednotlivé země světa je Maroko srovnatelné např. s Guatemalou, Bolívií nebo Mongolskem), ceny jsou zde poměrně vyšší. To je způsobeno zejména turismem, který zde v posledních letech zažívá velký rozmach.

číst více… !

Počasí duben

Vydáno: 13. října 2018

Maroko v dubnu je podobně jako u nás v České republice typické vzrůstající teplotou. Počasí je den ode dne příjemnější a denní teploty rostou v průběhu měsíce z 20 °C na jeho začátku až k 27 °C na konci dubna.

číst více… !

Let Praha, Brno, Ostrava & Maroko

Vydáno: 4. října 2018

Jaká je nabídka letů do Maroka z Prahy, Brna, Ostravy, Karlových Varů nebo Pardubic? Láká Vás Maroko a hledáte možnosti odletů přímo z České republiky? Pročtěte si článek o odletech z ČR do Maroka.

číst více… !

Essaouira

Vydáno: 4. října 2018

Přístavní marocké město Essaouira či také As Savíra se nachází ve střední části Maroka. V nabídce zájezdů cestovních kanceláří dominuje především nedaleký, 80 km vzdálený, Agadir. Proč se ale stojí do Essaouiry vydat?

číst více… !

Očkování

Vydáno: 4. října 2018

U Maroka jakožto africké země je správné preventivní očkování před cestou velmi důležité. Často radikálně snížené hygienické zvyky místních obyvatel mohou leckterou dovolenou v Maroku zásadně pokazit. Jaké očkování je povinné a jaké pouze doporučené?

číst více… !

Ambasáda & velvyslanectví

Vydáno: 2. října 2018

V následujícím článku budeme pojednávat o zahraničním zastoupení České republiky v Maroku. To je důležité v případě, že se se občané naší země dostanou v cizině do neřešitelných problémů.

číst více… !

Rissani

Vydáno: 2. října 2018

Máte rádi teplé a suché klima, historii, a chtěli byste prožít dovolenou na neobvyklém místě, kde si budete připadat, jako byste se ocitli kdesi v minulosti? Navíc prakticky zcela mimo obvyklé koridory masové turistiky? V tom případě vám můžeme doporučit malé městečko Rissani v Maroku.

číst více… !

Počasí v únoru

Vydáno: 17. září 2018

Ačkoliv je počasí v Maroku v únoru trochu teplejší než-li v únoru, stále je zde ve srovnání se zbytkem roku relativně chladno. Rtuť teploměru se zde v tomto období pohybuje mezi 12 °C až 25 °C v závislosti na tom zda je začátek či konec měsíce. V průběhu února teploty pomalu rostou. Denní teploty se tedy průměrně pohybují kolem 15 °C s tím, že v noci je zřetelněji chladno a teploty se pohybují kolem 4 °C.

číst více… !

Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená