Poznej Maroko

Kde je Maroko

Kde se nachází Maroko na mapě světa a kde je v rámci Afriky? Stát Maroko se nalézá na jednom z okrajů afrického světadílu, nachází se totiž na severozápadním rohu Afriky. Jeho západní pobřeží, které je přibližně třikrát delší než to západní je omýváno vodami Atlantického oceánu. Západní pobřeží se vyznačuje klidnější vodou na pobřeží díky méně bouřlivému Středozemnímu moři. Od polohy Vašeho letoviska se odvíjí i teploty vzduchu a moře.

Sousední státy Maroka

Sousední státy jsou na severu ležící Španělsko a Portugalsko na Pyrenejském poloostrovu. Dále pak Největší soused Maroka – Alžírsko, které leží na východě a za západního souseda lze pokládat Kanárské ostrovy (které patří ke Španělsku).

Kde leží Maroko kde se nachází na mapě světa

Kde leží Maroko kde se nachází na mapě světa

Za sporné území je pokládána oblast na jihu Maroka (která se svou rozlohou blíží rozloze celého Maroka), která je někdy nazývána jako Západní Sahara. Tuto oblast nelze přímo přiřadit k Maroku, ale nelze ji ani prohlásit za soběstačnou (například OSN neuznává ani v této oblasti žádnou autoritu).

Poloha města Saidia

Polohopis velkých měst lze rozdělit na města historicky bohatá a plážové destinace. K těm hlavním pro turisty populárním městům patří na Severu země ležící Saidia. Saidia leží na severovýchodě Maroka, těsně u hranic s Alžírskem.

Poloha města Agadir

Druhým hlavním centrem turistického ruchu v Maroku je město Agadir, které leží na jihozápadním pobřeží. Ve střední části Maroka naleznete u pobřeží ležící hlavní město Rabat. Přibližně 50 km pod ním se nachází město Casablanca.

Kde jsou města Fés a Marrakesh

Historicky bohatá města ležící ve vnitrozemí jsou v Maroku dvě – Fés a Marrakesh. Fés leží na stejné úrovni jako Rabat a město Marrakesh přibližně 80 km pod ním. Další podrobnosti naleznete v sekci Mapa Maroka.

Kde leží Maroko?


Kde je Maroko
4.5 90%, 6 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená