Poznej Maroko

Letiště

Letišť v Maroku byste našli přibližně dvě desítky. Těch velkých mezinárodních je na území Maroka jen pár a můžeme si je zde vyjmenovat a stručně popsat. Informace o tom na jaké letiště poletíte (od toho se odvíjí také doba letu z Prahy) obdržíte od vaší pořádající cestovní kanceláře. Pojďme na to.

Letiště Casablanca

Největší letiště v Maroku z pohledu počtu cestujících má výbornou regionální polohu. Nachází se totiž u západního pobřeží severní části země u jednoho z největších měst v zemi. Celý název letiště zní Letiště Casablanca Mohammed V (nebo-li Mohammeda Pátého). Pro cestovní ruch z pohledu CK je využíváno relativně málo a spíše si sem můžete koupit letenku z Evropy (ne přímo Prahy). Cena těchto letenek se pohybuje od 3 do 7 tisíc Kč.

Letiště Agadir

Naopak letiště Agadir jižním směrem od Casablanky je již primárně určeno pro charterové lety z Evropy včetně Prahy. Proto pokud si zakoupíte zájezd do okolí destinace Agadir přiletíte na toto letiště. Letiště má menší terminál, který ovšem plně postačuje pro odbavení letních dovolených a lze ho srovnat s terminály v Řecku.

Letiště Rabat

U hlavního města Maroka najdete i relativně dobře vybavené letiště, které se ovšem také málo využívá pro letní dovolenou s odlety z ČR. Můžete sem ovšem objednat přímou letenku z větších letišť v Anglii, Německu, Francii nebo Rakousku. Do centra Rabatu se z letiště dostanete přímou autobusovou linkou.

Letiště Oujda

Nedaleko Alžírska se nachází marocké letiště Oujda, které má jedno z nejlepších letišť v celé zemi a vypadá podobně jako letiště v Brně. Z pohledu charterových letů ve směru z České republiky odbavuje toto letiště všechny zájezdy,  které míří k severnímu pobřeží Maroka.

Letiště Marakéš

V pořadí 2. největší letiště najdete u vnitrozemského města Marakéše. Jde o skvělou výchozí pozici pro prozkoumání nejen vnitrozemské části Maroka, ale také rozvozu turistů do stovek hotelů v širokém okolí. Letiště je příjemné, vzdušné a také relativně moderní.


Letiště
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená