Poznej Maroko

Maroko: Mapa

Kde leží Maroko na mapě světa? Stáhněte si podrobné a přehledné mapy Maroka na jednom místě. Maroko patří mezi exotické a rozhodně poměrně vyhledávané destinace za účelem příjemné nejenom letní dovolené. A právě tomu, že je možné zemi navštívit téměř kdykoliv, nasvědčuje i její poloha. A jak právě mapa Maroka  jasně ukazuje, nachází se tato země na severozápadě Afriky. Pokud máte rádi tuto část Afriky, můžete se také vydat na dovolenou do Senegalu.

Mapy ke staženíZápadní SaharaPohoří Atlas • Online mapa

Mapy ke stažení

Kde se nachází Maroko na mapě světa

Kde se nachází Maroko na mapě světa

Západní Sahara

A zatímco z jedné části tvoří tuto zemi pobřeží, z ostatních samozřejmě sousedí s dalšími státy, a to s Alžírskem. Někdy ale Maroko mapa také ukazuje, že i samotná Západní Sahara náleží k této zemi. Pokud ano, poté na jihu sousedí s Mauritánií. Pokud ne, je jižním sousedem právě a pouze ona Západní Sahara.

Pokud je však Maroko mapa prohlížena pořádně, stačí se podívat i na samotný sever země, kde se nacházejí dvě drobné španělské enklávy, a to Ceuta a Melilla. Sever země je na podobné úrovni jako Tunisko.

Charakter krajiny

Zajímavé je, že Maroko mapa nám může ukázat i poměrně zajímavou skladbu samotné krajiny. V tomto ohledu jsou v Maroku kombinovány hned tři hlavní aspekty, V první řadě je to samotné atlantské pobřeží, které je vyhledáváno hlavně mnohými turisty. Dále však mapa Maroka ukazuje i to, že je země tvořena také samotnou největší pouští světa, a to Saharou.

Pohoří Atlas

Na závěr tvoří velkou části i obrovské pohoří Atlas, které i přes vysoké teploty má na svých vrcholcích stále dostatek sněhu. Ostatně vzhledem k výškám některých masivů, které tak dosahují více než 4 000 metrů nad mořem, se ani není čemu divit.

Letoviska a řeky

Mapa Maroka

Mapa Maroka

Stejně tak jako celkovou charakteristiku krajiny ale Maroko mapa ukazuje také případné vodstvo. Zemí protéká několik větších řek, které zásobují dané oblasti pitnou vodou.

Zajímavostí je rozhodně to, že řada z nich v období léta kompletně vysychá, což je dáno právě vysokými teplotami (podrobnosti v Počasí Maroko), které v něm panují.

Rabat

Mimo velkých řek ale mapa ukáže také velká města. Mezi to nejdůležitější samozřejmě patří město Rabat, které je hlavním městem celé země, a také velmi vyhledávaným místem z důvodu jeho historie.

Online mapa

Maroko mapa Saidia

Maroko mapa Agadir

Maroko mapa Marakeš


Maroko: Mapa
4.2 83.33%, 6 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená