Poznej Maroko

Očkování

U Maroka jakožto africké země je správné preventivní očkování před cestou velmi důležité. Často radikálně snížené hygienické zvyky místních obyvatel mohou leckterou dovolenou v Maroku zásadně pokazit. Jaké očkování je povinné a jaké pouze doporučené?

Povinná očkování

Kombinace žloutenky A a B je naštěstí cestovatelským standardem a pokud jste již někdy cestovali pravděpodobně tento dvoj boj máte naočkovaný. Pokud ne rychle vyrazte do nejbližšího očkovacího střediska.

Mezi další opravdu povinná očkování do Maroka patří břišní tyfus, který se očkuje jedinou vakcínou s výdrží kolem 3 let. Osobně mám břišní tyfus naočkován a vždy po třech letech si ho zajdu obnovit. Tetan máte pravděpodobně z dětství, jedná se totiž o povinné očkování i u nás doma.

Dobrovolné, ale doporučené

Vzteklinu lze podobně jako u asijských zemích doporučit pouze cestovatelům, kteří předpokládají či ví, že přijdou do styku se zvěří. V Maroku se ovšem nevyskytuj žádná džungle či velmi pestrá fauna a tak se nemusíte přímo nakažení vzteklinou obávat. Podobně i dětská obrna se v Maroku nevyskytuje.

  • Choleru také řešit nemusíte, v Maroku nebyl zaznamenán žádný výskyt.

Očkování
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená