Poznej Maroko

Počasí Agadir

Kdy je nejlepší počasí v marockém Agadiru pro dovolenou a koupání v moř? Jako všechna marocká přímořská letoviska také Agadir se nachází v severozápadní části země. Je to pochopitelné, jelikož minimum současných turistů míří na pustou poušť. Ale právě jeho poloha již něco vypovídá o zdejším klimatu.

Podnebí Agadiru

V Agadiru můžete tedy očekávat podmínky velmi podobné těm středomořským, nicméně vzhledem k blížícímu se rovníku, musíte počítat s vyššími teplotami, než které vám nabídne třeba Řecko. Ale dost bylo obecně, pojďme se podívat na takový ukázkový rok v destinaci Agadir.

V zimě do Agadiru?

Již v lednu a únoru se maximální průměrné teploty pohybují nad 20 °C. Byť leden nabízí pouhých 7 hodin slunečního svitu, může se na druhou stranu chlubit nižší pravděpodobností srážek a vyšší teplotou moře než únor.

Ještě v březnu tento trend pokračuje, tudíž vás sice potěší až 26 °C a 9 hodin sluníčka, které teplotám ještě přidá na lákavosti, ale 10% pravděpodobnost srážek ve spojení se 17 °C chladnou vodou není žádné terno. A jaké je počasí v Maroku v červenci?

Na jaře do moře

Naštěstí již duben vylepšuje ve statistikách jaru pověst. Průměrná maximální denní teplota zůstává stejná, ale zvyšuje se teplota moře a ubývá srážek. To potěší každého cestovatele.
Květen se již může chlubit teplotou mořské vody okolo dvaceti stupňů Celsia, k této teplotě se s příchodem června zvedne také denní teplota k magickému číslu 30!

Aktuální počasí

 

Maximální teploty – počasí červenec

Červenec a srpen jsou pojistkou dokonalé dovolené! Denní teploty přes 33 °C, průměrná teplota moře 20 °C a žádné srážky. Co víc si přát? V září a říjnu ještě silně přetrvává vliv léta s jeho mocným žhnoucím kotoučem na obloze, tudíž místní moře vás potěší až průměrnými 23 °C!

  • Denní teploty jsou stále velmi podobné těm srpnovým, pouze si užijete levnější dovolené mimo hlavní turistickou sezónu.

Počasí v listopadu a prosinci

V listopadu a prosinci se počasí v Agadiru horší a teploty opět klesají, nicméně ani jedna z hodnot se nedostane pod 20 °C, což je stále slibné pro všechny dobrodruhy a otužilce. Nicméně již je nutné počítat s vyšší pravděpodobností srážek, ta se v posledním měsíci roku vyšplhá až v 18%, což je z měsíce asi 5 a půl dne.

  • Okouzlil vás Agadir? Tak snad již víte vše, co jste potřebovali k tomu, abyste zde prožili svou dovolenou snů!

Předpověď podnebí na grafu v průběhu roku

Počasí Agadir v Maroku

Počasí Agadir v Maroku


Počasí Agadir
5 100%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená