Poznej Maroko

Počasí červenec

Plánujete vyrazit na dovolenou do Maroka v červenci? Pak vás jistě bude zajímat, jaké počasí zde touto dobou panuje. Léta jsou zde velmi teplá a suchá prakticky bez deště. Právě červenec patří mezi nejteplejší měsíce z celého roku.

Počasí v Maroku přeje turistům po celý rok. Pokud milujete teplo, slunce a koupání, pak do Maroka přijeďte v červenci nebo v srpnu. Sezóna začíná s příchodem června, ovšem v červenci se teploty ještě více zvedají a často atakují 30 °C. V srpnu se pak ještě o něco málo otepluje a v září pomalu končí hlavní sezóna.

Moře v červenci

V červenci slunce svítí příjemných deset hodin denně. Teploty moře odpovídají teplotám vzduchu. V červenci vám v moři zima rozhodně nebude, teplota moře má krásných 25 °C. samozřejmě záleží, v jaké části Maroka se konkrétně pohybujete, neboť jde o velkou zemi.

Ze severu Maroko omývá Středozemní moře. Západní část země se rozléhá u Atlantického oceánu, proto zde panuje spíše oceánské klima. Severní pobřeží je velmi podobné, jako počasí například v Tunisku, na západě se teploty podobají spíše Kanárským ostrovům.

  • nejvyšší denní teploty v červenci: 30 °C
  • nejnižší denní teploty v červenci: 18 °C
  • dešťové srážky 0 mm
  • doba slunečního svitu je 12 hodin
  • průměrná teplota moře: 21 °C

Srážky v červenci? Ne!

Ačkoliv je zde v červenci velmi teplo a sucho s téměř nulovými srážkami, večery jsou o něco chladnější. Proto je vhodné si s sebou sbalit lehký svetřík na večerní procházky. Pokud se vydáte do Maroka v červenci, pak se nemusíte obávat chladného počasí.

To je zde stálé, nebe bez mráčku, slunce svítí po celý den a deštník rozhodně potřebovat nebudete. Občas se objevuje chladnější vítr, který může pocitově ochlazovat vzduch.

Jednoduše řečeno, v Maroku je v červenci sucho a teplo, moře má velmi příjemné teploty. Ideální počasí pro tu nejkrásnější dovolenou. V noci se příjemně ochlazuje, přesto je třeba počítat s tropickými nocemi. Pokračovat na počasí v Maroku

Aktuální počasí

 

Dlouhodobé průměry v červenci

Počasí v Maroku v červenci

Počasí v Maroku v červenci


Počasí červenec
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená