Poznej Maroko

Počasí Marakéš

Jaké je počasí v Marakeši nejlepší pro dovolenou a cestování? Maroko představuje typického zástupce severoafrického podnebí. Některé z vás možná i překvapí, jak markantní rozdíly jsou mezi počasím severu a jihu této nádherné země. Maroko rozděluje ve dvě: Střední a Vysoký Atlas, díky kterému je na severní a západní části suché až subtropické podnebí s deštivými zimami a na jihu žhnoucí tropické „pětatřicítky“.

Obdivuhodné orientální město Marákeš se nachází na severním úpatí majestátního Atlasu, tudíž si zde užijete teplého léta s příjemnými středomořskými teplotami.

Průměrné teploty po měsících

V zimních měsících, tzn. prosinci, lednu a únoru se ještě teploty nevyšplhají ani nad 20 °C, v únoru již začíná přibývat srážek. Deštivé období pokračuje ještě v březnu a dubnu, nicméně statisticky nejvíce srážek vás zde spláchne v listopadu.

Maximální teploty

Od března již teploty pomalu ale jistě rostou, počasí v červnu již nabízí nádherných 30 °C. V prázdninových měsících můžou teploty až nepříjemně vysoké, například v červenci se mohou vyšplhat až nad 38 °C.

V tomto období není rozumné jezdit do Marákeše především s malými dětmi. A od srpna již opět teploty pomaličku klesají, běžně ještě v září a mnohdy i říjnu hladina rtuti vystoupá nad magickou třicítku, nicméně jinak jsou již teploty přijatelnější.

S rostoucí teplotou pochopitelně přibývá také hodin slunečního svitu, nemusíte se tedy bát, že se na dovolené v Marrákeši neopálíte.

Aktuální předpověď počasí

 

Graf teplot v průběhu roku

Počasí Marakeš v Maroku

Počasí Marakeš v Maroku


Počasí Marakéš
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená