Poznej Maroko

Počasí Saidia

Podobně jako Marákeš, také městečko Saidia se nachází v severní polovině Maroka, tudíž jej pohoří Atlas dělí od oblasti s nehostinným pouštním podnebím. Díky tomu, že se Saidia nachází na pobřeží Středozemního moře je její klima více evropské než africké. Byť jsou mírnější léta vykoupeny chladnějšími zimami, ale to turisty netrápí, protože právě díky tomu jsou místní léta jako stvořená pro odpočinek.

Teploty nad 30 °C (červen)

V této oblasti začíná turistická sezóna s příchodem měsíce června, denní teploty se vyhoupnou nad 30 °C, Slunce svítí až 10 hodin denně a dešťové mraky aby jeden pohledal. Nicméně buďte obezřetní, protože noční teploty mohou spadnout až na 15 °C. Tak krásné počasí se udrží do první poloviny září, kdy již začne klepat na dveře podzim.

Srážky v Saidii?

Ten je v Saidii stále teplotně více než příjemný, avšak začínají se objevovat srážky, které mohou dovolenou pěkně znepříjemnit. Byť v průměru prší jen 2 – 6 dnů, někdy se stane, že se srážky protáhnou až na 10 dnů.

Místní zima je jako stvořená pro objevování okolí, historických či kulturních památek. Teploty se stále drží nad dvacítkou, ale nikoho nespaluje agresivní Slunce. V únoru již sami poznáte blížící se jaro, teploty mírně stoupají a hlavně přibývá hodin slunečního svitu. Od května také rapidně ubývá deštivých dnů a opět navazuje sladký červnový závan dovolené!

Počasí Saidia

 

Dlouhodobé podnebí v grafu

Předpověď počasí Saidia v Maroku

Předpověď počasí Saidia v Maroku


Počasí Saidia
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená