Poznej Maroko

Počasí v červnu

Jaké je počasí v červnu v Maroku a je tento měsíc vhodný pro dovolenou? Uvažujete o návštěvě Maroka a nevíte, kdy zemi nejlépe navštívit? Zkuste to v červnu. Teploty jsou zde z našeho pohledu již ty pravé letní, nicméně teploty jsou stále v relativně v příjemných mezích (v červenci a srpnu zde mohou vládnout opravdu skutečná vedra), takže je středoevropané můžou relativně dobře snášet.

Navíc jsou tyto teploty ideální pro turistiku a objevování zdejších krás a památek, kterých je v Maroku opravdu spousta. Jediné negativum, které z této situace plyne, jsou všudypřítomní turisté.

  • maximální denní teploty v červnu: 28 °C
  • minimální denní teploty v červnu: 17 °C
  • dešťové srážky 1 mm
  • doba slunečního svitu je 12 hodin
  • průměrná teplota moře: 20 °C

Podnebí v měsíci červen

Je ovšem rozdíl, kde se v Maroku budete nacházet. Teploty na pobřeží jsou totiž obvykle nižší, než ve vnitrozemí, přičemž tento rozdíl může činit až 7 °C. To je ovlivněno zejména vlhkým vzduchem od oceánu, který pobřeží příjemně ochlazuje, naproti tomu ve vnitrozemí vane suchý vzduch z pouště, který přináší vysoké teploty.

Šance na déšť je však v celém Maroku v tomto období zcela minimální. Velice vhodné je mazat se opalovacím krémem s vysokým UV faktorem, neboť slunce je zde hodně agresivní a můžete se velice snadno spálit. Úplně nejlepší je ale okolo poledne vůbec nevycházet ven, neboť slunce je v tuto dobu nejagresivnější.

Počasí v Maroku v červnuJak již bylo řečeno, jednotlivé oblasti se v teplotách liší, proto vám nyní přinášíme přehled obvyklého červnového počasí v nejnavštěvovanějších oblastech.

Průměrná teplota

Počasí v tomto letovisku je z námi popisovaných nejsušší a nejteplejší, neboť se nachází ve vnitrozemí. Průměrná teplota se zde v červnu přes den pohybuje okolo 25-27 °C, nicméně zcela snadno vystoupá i přes 35 °C. Průměrná délka slunečného dne je přibližně 11 hodin za den.

V noci zde vládne daleko příznivější teplota, většinou něco málo nad 20 °C, což přímo vybízí k bohatému nočnímu životu. Navíc zde máte úplně minimální šanci na dešťovou přeháňku.Podrobnosti o destinaci Marákéš.

Aktuální počasí

 

Casablanca

Teploty v tomto velice oblíbeném městě na pobřeží Atlantského oceánu jsou díky proudění Golfského proudu o něco nižší. Průměrná teplota se tu přes den pohybuje okolo 22 °C, nicméně může vystoupat klidně i 26 °C. Nejnižší průměrné teploty jsou zde v noci, a to okolo 17-18 °C.

Vládne tu však větší vlhkost vzduchu, která přidává na pocitové teplotě, takže opravdu nemusíte mít strach, že by vám zde byla zima. Pokud se plánujete koupat v oceánu, pak vězte, že jeho průměrná červnová teplota je přibližně 22 °C.

K opalování vám pak bude nápomocno zdejší slunečné počasí, které zde vládne 12 hodin denně. Příjemné osvěžení vám přinese zdejší vánek, který tu běžně fouká. Jeho maximální rychlost může být až 25 km/h.

Nador

Toto letovisko se nachází na pobřeží Středozemního moře, takže oproti předchozím místům zde vládne opět o trochu jiné klima. Průměrná denní teplota se zde pohybuje okolo 23-25 °C, nicméně není výjimkou, že vystoupá až ke 30 °C.

Šance na zamračené počasí nebo přeháňky jsou zde však o něco málo větší, nicméně stále relativně minimální. Průměrná délka slunečního svitu je zde 11 hodin a teplota vody v moři cca 23-25 °C.


Počasí v červnu
5 100%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená