Poznej Maroko

Počasí v prosinci

Prosincové počasí v Maroku je ve srovnání s naší republikou velmi příjemné nicméně platí, že v posledních letech bylo pokaždé trochu jiné. Některé roky prší více než jiné a i teploty se mohou rok od roku velmi lišit. Za posledních 5 let dosahovali maximální teploty v prosinci v Maroku 31 °C, naopak minimální teploty v noci až -2 °C.

Obecně platí, že čím více se blížíte k jižnímu cípu Maroka, tím je vliv kontinentálního evropského chladného počasí nižší. Globálně jsou všude uváděny průměrné denní teploty v Maroku v prosinci 23°C s tím, že v noci je nutné počítat s razantním ochlazením až pod 9°C.

  • nejvyšší denní teploty v prosinci: 22 °C
  • nejnižší denní teploty v prosinci: 9 °C
  • dešťové srážky 63 mm
  • doba slunečního svitu je 9 hodin
  • průměrná teplota moře: 19 °C

Předpověď slunce

Počet hodin v prosinci, kdy je vidět slunce (tedy pokud je přes den na obzoru a není zastíněno mraky) je celých 9 hodin! Ve srovnání s ČR, kde ho přes den téměř nevidím je to zásadní rozdíl a důvod proč se do Maroka vydat právě v tomto měsíci. Průměrný počet dní kdy je zde mlhavo je 4 dny.

Teplota moře je s průměrnými 22 °C vhodná ke krátkému ochlazení především u letoviska Agadir a pak dále po pobřeží k jihu. V severní části Maroka voda příliš vhodná ke koupání není.

Počasí ve vnitrozemí / pobřeží

Rozdíl je také zda se vydáte na vnitrozemská královská města či k pobřeží, u pobřeží jsou teplotní rozdíly mezi nocí a dnem o něco menší a v noci tu není taková zima. Sněhu se zde dočkáte výjimečně jen ve vysokých nadmořských výškách (například ve Fezu) a na pár dní v měsíci.

Závěrem lze napsat, že pokud si chcete odpočinout od naší blátivé a mrazivé zimy s neustálou tmou a třeba si projít prastaré chrámy je pro Vás Maroko v prosinci ideálním místem.

Aktuální počasí

 

Dlouhodobé měsíční teploty

Počasí v Maroku v prosinci

Počasí v Maroku v prosinci


Počasí v prosinci
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená