Poznej Maroko

Počasí v srpnu

Z pohledu počasí v Maroku je třeba si uvědomit zda je řeč o jižním Maroku nebo o severním Maroku. Rozdíl v teplotách je v tomto případě mnoho stupňů a počasí na jihu může být pro mnoho našinců až extrémně vysokých, přeci jenom se jedná o západní Saharu – jedno z nejteplejších míst na světě.

Severní a Jižní Maroko

Oblast letoviska Saidia na severu je teplotami relativně příjemná. Na druhou stranu jižní letoviska včetně Agadiru mohou teploty vzduchu bez problému v červenci a srpnu přesáhnout i teploty 37 °C. V kombinaci se suchým podnebím a pískem ve vzduchu to činí měsíc srpen pro hodně turistů nesnesitelným k dovolené.

Déšť zde v srpnu neočekávejte, prší zde jen velmi výjimečně. Teploty v Agadiru, jelikož leží více na jihu, jsou po celý rok více podobné. Naproti tomu více na severu či ve vnitrozemí jako je Fés a Marakeš jsou v zimním období pod 19 °C a naopak v červenci a srpnu v průměru kolem 35 °C. Slunce zde svítí přibližně 12 hodin denně – paprsků si opravdu užijete dostatečně.

  • nejvyšší denní teploty v srpnu: 30 °C
  • nejnižší denní teploty v srpnu: 18 °C
  • dešťové srážky 1 mm
  • doba slunečního svitu je 11 hodin
  • průměrná teplota moře: 21 °C

Ochranné prvky proti spálení, úpalu a úžehu by neměli v srpnu chybět žádnému cestovateli. Největší nebezpečí od slunce hrozí v poledních a odpoledních hodinách. Průměrné denní teploty v srpnu jsou 29 °C, pokud budete mít štěstí nejsou výjimkou ani teploty přes 35 °C. Ideální volbou proto je si naplánovat dopoledne a večerní hodiny u moře a na poledne relaxovat ve stínu či v historických památkách.

Teploty mořské vody

Průměrné teploty moře se pohybují na 21 °C. Závisí ovšem na Vaší dovolenkové destinaci, zda jste na pobřeží Středozemního moře či Atlantického oceánu. ve větší hloubce dále od pevniny je teplota znatelně chladnější než u prohřáté vodě na mělčině.

Aktuální předpověď počasí

 

Předpověď podnebí

Počasí v Maroku v srpnu

Počasí v Maroku v srpnu


Počasí v srpnu
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená