Poznej Maroko

Počasí v únoru

Ačkoliv je počasí v Maroku v únoru trochu teplejší než-li v únoru, stále je zde ve srovnání se zbytkem roku relativně chladno. Rtuť teploměru se zde v tomto období pohybuje mezi 12 °C až 25 °C v závislosti na tom zda je začátek či konec měsíce. V průběhu února teploty pomalu rostou. Denní teploty se tedy průměrně pohybují kolem 15 °C s tím, že v noci je zřetelněji chladno a teploty se pohybují kolem 4 °C.

Mnoho cestovatelů, kteří v únoru Maroko navštívili na mnoha diskuzích píšou o velké různorodosti počasí v Maroku v tomto měsíci. Nelze tedy příliš předvídat a každá dovolená v tomto období bude do určité míry risk. Zvažte proto pokud nemůžete Vaši dovolenou alespoň o měsíc posunout, v březnu zde jistě budou lepší podmínky a teploty o mnoho stupňů vyšší.

  • maximální denní teploty v únoru: 23 °C
  • minimální denní teploty v únoru: 9 °C
  • dešťové srážky 29 mm
  • doba slunečního svitu je 8 hodin
  • průměrná teplota moře: 17 °C

Dobré je si uvědomit, že Maroko je rozsáhlá země a v zásadě budou mít na teplotu vliv dva faktory: zda se budete pohybovat u pobřeží či ve vnitrozemí a zda budete u severního pobřeží u Středozemního moře nebo v jižních letoviscích u pobřeží Atlantského oceánu.

Jižní části jsou znatelně teplejší než severní část Maroka. Stejně tak je nížinné pobřeží razantně teplejší než hornaté vnitrozemí. Pro nejlepší odhad počasí před Vaší cestou do Maroka je vhodné se podívat na aktuální počasí viz níže.

Aktuální počasí

 

Dlouhodobé teploty v grafu

Počasí v Maroku v únoru

Počasí v Maroku v únoru


Počasí v únoru
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená