Poznej Maroko

Počasí Maroko

Počasí v Maroku velmi závisí na konkrétní poloze o kterou se zajímáte. Rozdíly v teplotách mezi severním pobřežím a jihem Maroka je mnoho stupňů Celsia. I přesto lze napsat, že marockou dovolenou u moře si užijete mezi květnem až polovinou října. Kdy je nejlepší podnebí pro koupání a opalování v Maroku?

Počasí po měsících | Teplota vody | Teplotní průměry | Aktuálně online

Africký ráz této země je určující pro extrémní výkyvy v teplotách. Ty jsou zejména uprostřed sezóny sahající až nad 40 °C pokud budete měřit ve vnitrozemí kolem poledních hodin. Naopak teploty v noci se pohybují i lehce nad bodem mrazu. Důvodem je právě pouštní charakter a země bez zeleně a přírody.

Počasí po měsících

Počasí Maroko

Teplota vody

Teplota moře je nejnižší v únoru a březnu, kdy má přibližně pouze 17 °C. Naopak mezi červencem až říjnem, kdy se teploty pohybují nad 22 °C je ideální doba pro koupací dovolenou. Mořská voda je díky schopnosti kumulovat teplo vyhřátá ke koupání i na konci měsíce října. Vždy velmi záleží pokud budete měřit vodu na hloubce či na mělčině a v zátoce.

Počasí na jaře

V jarních měsících dosahují teploty poměrně příznivých hodnot. V září je průměrná teplota 33 °C, a v říjnu je to 28 °C. Podobně je to i na jaře, nebo začátkem léta. Duben nabídne pro někoho ještě poměrně chladných 26 stupňů, ale poté již počasí v Maroku začíná být ideální, a to s květnovými 29 °C, nebo s červnovými 33 °C.

Zimní období

Rozhodně ale nijak výrazně neurazí ani zimní období, které je vzhledem k průměru okolo 18 °C – 20 °C stupňů ideální k tomu, aby lidé mohli poznat tuto zemi. Jelikož má hlavně bohatou historii, je jasné, že právě takové počasí v Maroku je ideální pro poznávání jejich krás. A toho také milovníci aktivní dovolené často vyhledávají.

Teplotní průměry

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Průměrná teplota vzduchu [°C] 10 11 14 15 19 23 27 27 24 19 15 12
Teplota moře [°C] 16 16 17 17 18 21 25 25 24 22 20 18

Letní období

V souvislosti s teplotami vzduchu je třeba říci, že Maroko počasí je charakteristické také tím, že především v období léta je naprosté minimum srážek. Nejvíce prší v nížinatých oblastech (viz. mapa Maroka) Suché letní kontinentální podnebí se zde tedy projevuje skutečně naplno.

Tomu odpovídá i množství slunečních dnů, jelikož právě v letních, ale i podzimních a jarních měsících slibuje Maroko počasí i více než 12 hodin slunečního svitu denně. I to je jeden z důvodů, proč je tato země milovníky odpočinku a příjemných dovolených velmi vyhledávaná.

Aktuálně online

 


Počasí Maroko
3.7 73.85%, 13 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená