Poznej Maroko

Rissani

Máte rádi teplé a suché klima, historii, a chtěli byste prožít dovolenou na neobvyklém místě, kde si budete připadat, jako byste se ocitli kdesi v minulosti? Navíc prakticky zcela mimo obvyklé koridory masové turistiky? V tom případě vám můžeme doporučit malé městečko Rissani v Maroku.

Rissani leží v západní části Maroka (jen přibližně 45 kilometrů od hranic s Alžírskem), v nadmořské výšce 760 metrů a je hlavním městem regionu Tafilalet. Nachází se na hranici samotné Sahary, konkrétně blízko ergu zvaném Chebbi. Pokud se ptáte, co je to erg, pak vězte, že erg je poušť tvořená z pohyblivých dun. V současné době zde žije přibližně 21 000 stálých obyvatel.

Kultura a náboženství

Rissani je unikátní město, kde můžete shlédnout tradiční kulturu a způsob žití místních obyvatel. Ti jsou tvořeni zejména Araby a také tradičními pouštními obyvateli. Rozlišíte je jednoduše díky jejich specifickému a pestrému odívání. Dá se říci, že v Rissani můžete shlédnout typické Maroko.

V celém městě je taktéž architektura typicky marocká, některé památky jsou dokonce z raného období země a jsou překrásně a pestře zdobeny. Je však nutné upozornit, že některé náboženské památky jsou přístupny pouze muslimským věřícím a ostatním je vstup přísně zakázán. Celé Rissani není příliš rozlehlé, takže není problém ho celé projít pěšky.

Restaurace v Rissani

Určitě si též zajděte do některé z rissanských restaurací a ochutnejte některý z místních pokrmů. Doporučit můžeme například výtečné pečené kuře na tradiční způsob se zeleninou. Určitou povinností je též návštěva některé z čajoven či kaváren, při které můžete vychutnat tradiční vodní dýmku a zažít neopakovatelnou atmosféru. Pokračovat můžete na recenze těch nejlepších hotelů v Maroku.

Zajímavá místa v Rissani

Vstupní brána do města

Pravděpodobně nejznámější stavba v Rissani. Velká a bohatě zdobená brána, která je považována za vstup do pouště.

Rissanské trhy

Typické marocké trhy, které jsou nejnavštěvovanější v úterý, čtvrtek a v neděli. Můžete zde zakoupit velice kvalitní výrobky z kozí kůže. Občas zde můžete najít opravdové poklady – šperky, umělecké předměty, řemeslné výrobky, koření, atd.

Mauzoleum Moulay Ali chérif

Toto mauzoleum je ve skutečnosti překrásná mešita s hrobkou svého jmenovce. Přilehlé zahrady vám mohou nabídnout příjemný odpočinek v horkém dnu.

Ksar El Fida

Pevnost ze 17. století nechal postavit tehdejší vládce Ismail Ibn Sharif.

Ruiny středověkého města Sijilmassa

Ruiny tohoto města leží nedaleko Rissani. Město bylo zničeno na začátku 19. Století, přičemž do této doby bylo důležitou obchodní zastávkou na trans-saharské obchodní cestě.


Rissani
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Maroka
Maroko dovolená